/  Meist
Õpetajate leht_logo
mateemik ettevõtlik pärnakas võitja arvutamismäng lauamäng korrutustabel mäng

Mateemik – uus arendav õppevahend

Mateemik on arendav mäng, mida mängitakse värviliste kaartidega, nii et eri värvi kaartidel on igaühel oma kokkuleppeline arvuline väärtus. Mateemiku mängude mängimise juhendid oleme välja töötanud koostöös õpetajatega, kes on pakkunud meile ideid, kuidas Mateemikut võimalikult efektiivseks õppevahendiks muuta. Samas on mängujuhendid soovituslikud, sest Mateemiku mängude mängimiseks on lõputu hulk väga erinevaid võimalusi – lihtsalt kasutage oma loovust.

Lauamäng

Õppimine mänguliseks Mateemiku abiga

Sellest ei ole möödunud kaua aega kui selgus tõsiasi, et meie peretütrel oli raske keskenduda ja korrutustabeli õppimine oli osutunud arvatust keerulisemaks. Probleemi süvenedes märkasin, et numbrid ei paistnud last üleüldse huvitavat ja selle asemel, et üheskoos korrutustabelit harjutada, võttis ta samal ajal värvipliiatsid ja hakkas hoopis innuga joonistama. Ühel hetkel tajusin, et tema mõtted olid juba kuskile mujale kaugeks jäänud ja ta isegi ei vastanud mulle. Selle asemel, et teda sundida, otsustasin hoopis teisest küljest läheneda ja siit algaski meie teekond.

Mure korrutustabeliga viis võidule

Pärnakas Gerlika Ree on tänasest 3500 euro võrra rikkam ja seda tänu tütrele, kellele ei tahtnud korrutustabel meelde jääda. Ema hakkas lapse murele lahendust otsima ja nii sündis hariduslik mäng “Mateemik”. Teade, et sellega võitis ta Pärnu linna ettevõtluskonkursi “Ettevõtlik pärnakas”, tuli Reele ootamatult.