TeadMIK Games areneb vaikselt aga kindlalt

Kõik TeadMIK Games sarja mängud olen üles ehitanud MIK meetodi alusel. Seostame õpitava värvidega ja loome lapsele võimaluse õppida loovuse ja loogika abil.
MIK meetod on loodud selleks, et tekitada lapses uudishimu. Usume, et värvide abil on võimalik õppida mida iganes

LOGO

Winners of Ettevõtlik Pärnakas 2021

First place and 1000€ from Swedbank to further develop the idea – TeadMIK Games
Creating and developing educational games to make learning for kids more fun and effective that could be used at home, school and kindergarten.
iNKUBAATORI LOGO

tEADMIK GAMES OSALES PÄRNUMAA ETTEVÕTLUSINKUBAATORI PROJEKTIS

TeadMIK sarja eesmärk on luua arendavaid ja mängulisi õppemänge, mille abil õppides iga mängija silmad säraksid. MIK meetod (motiveeriv, inspireeriv ja kaasahaarav) on uus suund õppemängude maastikul.
mateemik õpetajate leht arvutamine matemaatika
mateemik ettevõtlik pärnakas võitja arvutamismäng lauamäng korrutustabel mäng
Õpetajate leht_logo

Mateemik – uus arendav õppevahend

Mateemik on arendav mäng, mida mängitakse värviliste kaartidega, nii et eri värvi kaartidel on igaühel oma kokkuleppeline arvuline väärtus. Mateemiku mängude mängimise juhendid oleme välja töötanud koostöös õpetajatega, kes on pakkunud meile ideid, kuidas Mateemikut võimalikult efektiivseks õppevahendiks muuta. Samas on mängujuhendid soovituslikud, sest Mateemiku mängude mängimiseks on lõputu hulk väga erinevaid võimalusi – lihtsalt kasutage oma loovust.

Õppimine mänguliseks Mateemiku abiga

Sellest ei ole möödunud kaua aega kui selgus tõsiasi, et meie peretütrel oli raske keskenduda ja korrutustabeli õppimine oli osutunud arvatust keerulisemaks. Probleemi süvenedes märkasin, et numbrid ei paistnud last üleüldse huvitavat ja selle asemel, et üheskoos korrutustabelit harjutada, võttis ta samal ajal värvipliiatsid ja hakkas hoopis innuga joonistama. Ühel hetkel tajusin, et tema mõtted olid juba kuskile mujale kaugeks jäänud ja ta isegi ei vastanud mulle. Selle asemel, et teda sundida, otsustasin hoopis teisest küljest läheneda ja siit algaski meie teekond.

Lauamäng

Mure korrutustabeliga viis võidule

Pärnakas Gerlika Ree on tänasest 3500 euro võrra rikkam ja seda tänu tütrele, kellele ei tahtnud korrutustabel meelde jääda. Ema hakkas lapse murele lahendust otsima ja nii sündis hariduslik mäng “Mateemik”. Teade, et sellega võitis ta Pärnu linna ettevõtluskonkursi “Ettevõtlik pärnakas”, tuli Reele ootamatult.